Колективний договір

1.ЗАГАЛЬНЕ ПОЛОЖЕННЯ

Визнаючи даний колективний договір нормативним актом, на підставі якого здійснюватиметься співробітництво, створення умов для підвищення ефективності роботи навчального закладу освіти, реалізація на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних прав і гарантій працівників, забезпечення їх конституційних прав, досягнення злагоди в колективі, сторони домовились про наступне:

1.1.    Колективний договір між адміністрацією та профспілковим комітетом первинної профспілкової організації укладено на 2018-2020 роки відповідно до Законів України «Про колективні договори і угоди», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Генеральної Угоди, Галузевої Угоди по захисту трудових і соціально-економічних прав працівників, Законів про освіту та інших законодавчих актів України.

1.2.    Колективний договір, схвалений зборами трудового колективу КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Маріупольської міської ради Донецької області»  (протокол № 1 від  10.01.2018 р.), набуває чинності з дня його підписання і діє до ухвалення нового Колективного договору.

1.3.     Сторонами Колективного договору є:

• Адміністрація КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Маріупольської міської ради Донецької області» в особі директора  Папазової Ольги Леонідівни, яка представляє інтереси власника і має відповідні повноваження;
  • профспілковий комітет первинної профспілкової організації Профспілки працівників освіти і науки України КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Маріупольської міської ради Донецької області», далі — Профспілковий комітет, який є повноважним представником найманих працівників у колективних переговорах, представляє інтереси працівників навчального закладу відповідно до ст. 246 КЗпП України у сфері праці, побуту, культури і захищає їх трудові, соціально-економічні права та інтереси та згідно зі статтею 247 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), статтями 37, 38 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15 вересня 1999 р. № 1045-ХІV;

1.4.  Сторони зобов’язуються дотримуватися принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивності і аргументованості при проведенні переговорів (консультацій) щодо укладення колективного договору, внесення змін і доповнень до нього, вирішення усіх питань соціально-економічних і трудових відносин.

1.5.   Положення цього колективного договору діють безпосередньо і є обов’язковими для дотримання адміністрацією, профспілковим комітетом і працівниками навчального закладу.

1.6.  Окремі положення Колективного договору, які складено відповідно до чинного законодавства, поширюються лише на членів профспілки (пп. 2.2.1, 2.2.3, 2.2.6, 2.2.7).

1.7.  Зміни та доповнення до Колективного договору – тільки після переговорів Сторін за таким порядком:

• одна зі Сторін письмово повідомляє іншу Сторону і вносить сформульовані пропозиції щодо внесення змін до Договору;
  • у семиденний строк Сторони утворюють робочу комісію і розпочинають переговори;
  • пропозиції кожної Сторони про внесення змін і доповнень до Колективного договору розглядаються спільно;
  • після досягнення Сторонами згоди щодо внесення змін оформляється відповідний протокол;
  • зміни та доповнення виносяться на розгляд загальних зборів трудового колективу.